2106Thu2018

Son Guncelleme02:29:37

Cuma, 12 Haziran 2015 08:17

MİLLET NE DEDİ?

Yazan  Birdal KAZAZ

MİLLET NE DEDİ?

Seçim sonuçları Akpartinin önüne önemli fırsatlar sunmuştur.Bu fırsatı Akparti kaçırmamalıdır.

Sayısal olarak seçim sonuçlarını değerlendirmeye gerek duymuyorum. Zira çoğu tarafsız kişinin söylediği gibi Akparti önemli oranda bir kayıp yaşarken, Hdp barajı aştı. Benim tahminin Akparti %42, CHP %26, MHP %18, Hdp %11,5 şeklinde idi.Sandık sonuçları ise;  Akparti %41(258 mv.). CHP %25(132 mv.), MHP %16(80 mv.), Hdp %13(80 mv.) şeklinde tecelli etti.

Peki bu ne anlama geliyor:

  • Cumhurbaşkanına parti başkanı gibi değil, cumhurun başı gibi ol dedi.
  • Millet Akpartinin bazı uygulamalarını beğenmedi ve desteğini geri çekti. Bazı uygulamalar derken açmaya gerek yok. Zira bu memlekette yaşayan herkes bunları biliyor ancak bazıları inkar yoluna gidiyor, çeşitli sebeplerden dolayı seslendirmek istemiyor.Görmek istemeyenlere millet ‘’artık siz de bu yanlışları görün’’ dedi.
  • Akparti’ye ‘’hatalarının farkındayız sana son bir fırsat veriyoruz haberin olsun’’ dedi.
  •  Bağımsız olarak zaten mecliste olan Hdp yi parti olarak meclise taşıdı  ve’’ terör örgütü müsün yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin partisi misin? Şimdi görelim’’ dedi.
  • CHP’ye ‘’mevcut iktidara alternatif olabilmen için daha çok çalışmam lazım,ekonomik vaadlerin güzel fakat bunları uygulamaya koyabilmem için şimdilik yeterli değilsin’’ deyip bekleme odasına aldı.
  • Mhp’ye ‘’sen ülkemizin vazgeçilmez, can simidi bir partisisin, seni canı gönülden seviyoruz, daha kucaklayıcı, ülkenin problemlerine özellikle de başlamış olan çözüm veya çözülme sürecine bakışın ve parti olarak proğramın nedir?Güneydoğu insanını nasıl kucaklayacaksın, bu konuda daha net olmanı istiyorum’’ dedi.

 

Bir de Akparti ve Hdp’ye’’ koalisyon kur’’ dedi. İşte Akparti’nin ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK FIRSAT BUDUR. Çözüm süreci diye proğramlara konulan,akil insanları seçilen, yapılan sözleşmeler ve mutabakatlar,  bütün bunlara artık bir engel kalmamıştır. Yeterli bir çoğunlukla kurulacak böyle bir hükümet bütün bu problemleri çözerek Türkiye’ye  çağ atlatsın.İsterlerse anayasayı da değiştirebilirler.Hem de gizli kapaklı değil milletin gözü önünde  kim memleket hayrına  ne yapmak istiyor herkes de görmüş olur.

 

Eğer davalarında haklı  iseler bu iki parti, Akparti ve Hdp bunu insanınmızdan esirgeyemezler ve kaçamazlar.

Bunun haricinde  bu meclisten birçok hükümet alternatifi çıkar.Seçim sonuçlarının memleketimize hayırlar getirmesini diler yaklaşan ramazanın sağlıklı ve huzurlu geçmesini Allah’tan niyaz ederim.

Sevgiyle kalın…

 

Son değişiklik Cuma, 12 Haziran 2015 08:28

Birdal KAZAZ

Birdal KAZAZ

Orman Endüstri Mühendisi

KTÜ Orman Fakültesi 

Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Pilot Tesis Sorumlusu

E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Bu kategorideki diğerleri: « SEÇMEK AKÇAKÖY'E GİTMEYELİ »
Yorum yazmak için üye girişi yapınız