2405Thu2018

Son Guncelleme11:34:34

Cuma, 17 Ocak 2014 15:29

KAZANAN AKÇAKÖY OLSUN

Yazan  Mustafa ÜÇÜNCÜ

Değerli Akçaköylüler;
30 Mart yerel seçimleriyle yeni bir döneme giriyoruz. İlimiz Trabzon büyükşehir daha doğrusu bütün şehir kapsamına alındı. Belediyemiz kapatılıyor. Akçaköy tek mahalle olarak Akçaabat belediyesine bağlanıyor. Belediyeden aldığımız hizmetlerin bundan sonra Akçaabat Belediyesinden ve Trabzon Büyükşehir belediyesinden alacağız. Geçiş dönemi biraz zor olacak gibi görünüyor. Sistem oturuncaya kadar alınan hizmetlerde aksamalar olacağı kesindir. Bu aksamaları en aza indirmek bizim elimizdedir. Yeter ki Akçaköy?e sahip çıkalım.
1959 yılında belediye olan Akçaköy birçok hizmete çevre köylere göre daha erken kavuştu. Önce yollar mahallelere kadar yayıldı, evlere su getirildi. Sağlık Ocağı ve Orta Okul açıldı. Bir olan ilkokul sayısı 4?e çıktı. Daha sonra elektrik geldi. Lise açıldı. TEDAŞ Şefliği kuruldu. Evlere telefon geldi. PTT şubesi açıldı. Yolumuz karayolları ağına alındı. Su şebekeleri yenilendi. Kanalizasyon çalışmaları başlatıldı.
Ne yazıktır ki son on senedir, belediye sayesinde elde ettiğimiz kurumlar bir bir kapatıldı. Önce TEDEŞ, ardından Sağlık Ocağı, daha sonra Lise kapatıldı. PTT şubesi Demirel gibi 6 defa gitti 7 defa geldi. Sonunda özelleştirilerek PPT Acentesi oldu. Elimizde kala kala adını ben de koyamadığım İlköğretim Okulu, yollarımız, elektriğimiz, su ve kanalizasyon şebekemiz kaldı. Bu geçiş döneminde en önemli olan bu elimizde kalanları korumak ve geliştirmektir. Bütün Akçaköylüler bu gayret içinde olmalıdır. 
Eğer partim kazansın diyorsan 30 Mart seçimlerinde taraftarı olduğun partiye oy verebilirsin. Yok eğer Akçaköy kazansın diyorsan, Akçaköyle irtibat halinde ol ve yazılarımı takip etmeye çalış. Bundan sonraki yazımda kime oy verirsek Akçaköy kazanır konusuna değineceğim. Görüşmek dileğiyle herkese selamlar.


Mustafa ÜÇÜNCÜ

Mustafa ÜÇÜNCÜ

E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

1 Yorum

 • Yorum Bağlantısı K3 Salı, 21 Ocak 2014 20:44 yazan K3

  Sevgili hocam,
  Akçaköy'ün kurumsal kayıplar olmakla birlikte bireysel kazanımlar da olmuştur. Örneğin,
  Akçaköy Lisesi'nin son müdürü,
  Akçaköy Sağlık Ocağı'nın son doktoru,
  Akçaköy Belediyesi'nin son başkanı vb.
  "SON" olmanın özelliği ile tarihe geçtiler.
  "Yarın güzel şeyler olacak" dileği ile...

Yorum yazmak için üye girişi yapınız