2106Thu2018

Son Guncelleme02:28:43

Pazartesi, 30 Aralık 2013 21:27

DUALARLA YENİYIL

Yazan  Birdal KAZAZ

DUALARLA YENİYIL

‘’Emeksiz zengin olanın.

Kitapsız alim olanın,

Sermayesi din olanın,

Rehberi şeytan olmuştur.’’

Diye ne güzel demiş halk aşığı Yunus Emre…

Kafam karma karışık: Kime,neye,nasıl inanacağımı, güveneceğimi şaşırmış durumdayım…Ama sermayesi din olana güvenilmeyeceğinin ispatlı örneğini yaşadık gördük 2013’te

Hayatımızdan bir yılı daha yolculuyoruz. Ömür sermayesinden bir yıl daha harcadık. Artık saniyesini geri getirmemiz mümkün değil.

Baş döndürücü bir hızla geçen zamana aynı hızla gelişen olaylar da eşlik edince 2013 yılı nasıl geçti anlayamadık doğrusu. Ama her açıdan önümüzdeki yıllarımızı etkileyecek olaylar yaşandı gerek memleketimizde gerekse dünyada.Bu konulara hiç girmeyeceğim. Zaten ilgi duyanlar neler olduğunu biliyorlardır.

Her yılın sonuna doğru, gelecek yeni yılı etkileyen olaylar yaşanıyor ülkemizde. Bu sene de durum değişmedi: 17 Aralık operasyonu yılın son günlerine damgasını vurdu ve 2014 yılının gündem maddesini oluşturacağa benziyor. 2014-2015 yıllarında yaşanacak üç seçim de önümüzdeki aylardaki olayların gelişmesinde baş sebeb olacağa benziyor.

Şimdiden herşeyin hayırlısını diliyorum. Önemli olan memleketin, milletin iyiliğidir. Gerisi benim için araçtır. Ne demiş Şeyh Edebali ‘’Milleti yaşat ki, devlet yaşasın’’.

Yeni yılın herkese iyilikler getirmesi dilek ve yıllardır ümidimi hiç kesmeden ettiğim  dualarımla…

‘’Allahım,sen  affeticisin,affı seversin. Bizim de günahlarımızı affeyle. Bugüne kadar elimle, dilimle,gözümle kulağımla ve bütün diğer azalarımla bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğum günahlarımdan pişmanlık duydum. Tövbe istiğfar ediyorum, bir daha yapmamak üzere sana söz veriyorum .Sen bizim günahlarımızı affeyle.

Anamı, babamı, eşimi çocuklarımı ve bütün inananları koru. Rahmetini,bereketini üzerimizden eksik eyleme. Kalbimize iman nurunu ,islam şuurunu yerleştir.

Hastalık da sendendir, şifa da sendendir. Dert de sendendir, deva da sendendir. Müşküllerin anahtarı sensin: Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza helalinden eda gücü nasip eyle.

Yavrularımızı devletine, milletine , islam alemine ve tüm insanlığa hayırlı bir evlat yetiştirmeyi nasip eyle. Yavrularımıza zihin açıklığı, hayırlı başarılar, hayırlı uzun ömürler ver.

Ahiret gününde ayıplarımızı setreyle,günahlarımızı affeyle.Bizleri sırat köprüsünden geçenlerden eyle,ayağımızı kaydırma.

Ölmüşlerimize gani gani rahmetler ihsan eyle.  Kabirlerini nur,mekanlarını cennet eyle. Onları ve bizleri Hz. Muhammed  Mustafa (SAV) Efendimizin şefaatına nail eyle. İslamın sancağı altında toplanan kullarından eyle.

Ordularımızı havada,karada, denizde, her zaman ve her yerde düşmanlara karşı muzaffer eyle. Vatanımızı milletimizi arzi ve semavi felaketlerden muhafaza eyle. Vatanımızı bölmek isteyen düşmanlara sen fırsat verme. Onların oyunlarını kendi başlarına çevir.

Bizleri nefsimizin esiri eyleme. Bizleri şeytanın şerrinden, nefsimizin kötülüklerinden, görünür-görünmez kaza,bela ve musibetlerden koru. Başlayan günü,geceyi, yılı bizler için hayırlara vesile kıl. Amin,amin,amin…

Sevgiyle kalın, mutlu yıllar.

Son değişiklik Pazartesi, 30 Aralık 2013 23:34

Birdal KAZAZ

Birdal KAZAZ

Orman Endüstri Mühendisi

KTÜ Orman Fakültesi 

Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Pilot Tesis Sorumlusu

E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

1 Yorum

Yorum yazmak için üye girişi yapınız