1806Mon2018

Son Guncelleme11:51:09

Akçaköy İnternet Kafe

  Akçaköyümüzde bir ilk olarak 2006 yılında Mehmet KOCA tarafından açılan internet Cafe, Belediye Camii yanı Çayocağı bitişiğinde köyümüz halkına hizmet vermektedir. Fotokopi , Bağkur, SSK Kaydı, Nüfüs Cüzdanı Değiştirme Belgesi ve hertürlü çıktı işlemleri yaptırabilirsiniz.

 

Akçaköy Belediye Başkanları

  • Ahmet MEMİŞ
  • Göreve Başlama : 19.11.1963
    Görevden Ayrılma : 10.12.1973
    Toplam Süre : 10 Yıl 21 Gün
  • İsmail UZUN
  • Göreve başlama : 14.12.1973
    Görevden Ayrılma : 12.10.1980
    Toplam Süre : 6Yıl-9Ay-28Gün
  • Muhammet ÖZTÜRK
  • Göreve Başlama : 25.03.1984
    Görevden Ayrılma : 26.03.1989
    Toplam Süre : 5 Yıl - 1 Gün
  • Ali KAZAZ
  • Göreve Başlama : 26.03.1989
    Görevden Ayrılma : 18.04.1999
    Toplam Süre : 10 Yıl 22 Gün
  • Osman Zeki MEMİŞ
  • Göreve Başlama : 18.04.1999
    Görevden Ayrılma : 29.03.2004
    Toplam Süre : 4Yıl-11Ay-11Gün
  • Ferit ÖZTÜRK
  • Göreve Başlama : 29.03.2004
    Görevden Ayrılma: 21.01.2009
    Toplam Süre: 4 Yıl-9Ay-22Gün

Ayrıntılı Bilgiler:

SIRA NO ADI VE SOYADI

SEÇİLDİĞİ

PARTİ

YIL ALDIĞI OY TOPLAMI OY %’Sİ GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ GÖREVDEN AYRILMA TARİHİ SÜRE
1 İSMAİL UZUN
Kurucu Başkan
        01.03.1960 27.05.1960 2 Ay-26Gün
2 ABDURRAHMAN YAZICI
(Öğretmen)
        29.06.1960 01.12.1962 2Yıl-5Ay-2Gün
3 ALİ ESMER
(Nahiye Müdürü)
        01.12.1962 19.06.1963 6Ay-18Gün
4 SITKI ŞİRİN
(Nahiye Müdürü)
        17.08.1963 04.09.1963 17Gün
5 AHMET MEMİŞ AP 1963 412 52.89 19.11.1963 10.12.1973 10Yıl-21Gün
1968 604 49.96
6 İSMAİL UZUN BAĞ
AP
1973 772 56.23 10.12.1973 12.10.1980 6Yıl-10Ay-2Gün
1977 763 52.58
7 NURETTİN ERDOĞAN
(Bucak Müdürü) İsmail UZUN’un rahatsızlığı nedeniyle ara dönemde görev yapmıştır.
        16.09.1980 10.11.1980 1Ay-24Gün
8 MURAT UZUN
(Em.Jan.Astsubay) Sıkı Yönetim
Atama       10.11.1980 10.02.1981 3Ay
9 HÜSEYİN YILMAZ
Hes. İşl. Md.’İken Sıkı Yönetim
Atama       10.02.1981 16.11.1981 9Ay-6Gün
10 MEHMET ŞAHİN ( Emekli Polis) Sıkı Yönetim Atama       16.11.1981 03.02.1984 2Yıl-2Ay-17Gün
11 Dr. KANİ ŞAHİNOĞLU
(Akçaköy Sağ.Oc.Tab.) Sıkı Yönetim
Atama       03.02.1984 25.03.1984 1Ay-22Gün
12 MUHAMMET ÖZTÜRK DYP 1984 550 38.81 25.03.1984 26.03.1989 5Yıl-1Gün
13 ALİ KAZAZ ANAP 1989 988 56.10 26.03.1989 18.04.1999 10Yıl-22Gün
1994 875 47.20
14 OSMAN MEMİŞ MHP 1999 1.296 54.64 18.04.1999 29.03.2004 4Yıl-11Ay-11Gün
15 FERİT ÖZTÜRK AKP 2004 1.638 68.67 29.03.2004 21.01.2009 4 Yıl-9Ay-22Gün
16 NİHAT ÜÇÜNCÜ
(Ferit ÖZTÜRK’ün vefatı nedeniyle seçimlere kadar görev yaptı.)
        29.01.2009 07.04.2009  
17 SULTAN MEMİŞ AKP 2009 837 46.27 07.04.2009 - Görevde

 

Ferit ÖZTÜRK



KISA ÖZGEÇMİŞ     


1945 yılında Akçaköy’de doğdu. İlkokulu Akçaköy’de, ortaöğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1975 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. Kısa bir dönem YSE Trabzon İl Müdürlüğü’nde görev yaptıktan sonra askerlik dönüşü Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1977 yılında Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü Asfalt İzharat Üstyapı Şantiye Mühendisliğine atandı. Burada sırasıyla Asfalt Kaplama 2 Notu Şantiye Şefliği, Samsun Merzifon Bitümlü Sıcak Karışım Kontrol Şefliği görevlerinde bulundu. 1980 tarihinde atandığı Köprü Servis Şefliğinden sonra 1984 tarihinde Bakım Başmühendisliğine atandı. 1988-1999 tarihleri arasında Genel Müdürlük Bakım Şubesi Müdürlüğünde Teknik Şef olarak görev yaptı. 1999-2000 tarihleri arasında Karayolları Bölge Müdür Yardımcılığına getirildi. 24.11.2000 tarihinde Karayolları 10.Bölge Müdürü oldu. Görev yaptığı 2003 yılı başlarına kadar Derecik-Akçaköy yolunun asfaltlanmasını sağladı. 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı görevini sürdürdü. 2009 yılına kadar beldemize büyük hizmetler yaptı. 21.01.2009 tarihinde Akciğer kanseri teşhisiyle vefat etti. Kendisine Allahtan rahmet diliyoruz. Beldemize hizmetleri unutulmayacaktır.

Camilerimiz

Camilerimiz ve Cami görevlileri,resimler eklenecek.

Resmi Kuruluşlar

AKÇAKÖY BELEDİYESİ

Akçaköy belediyesi 1959 yılında yapılan bir referandumla Ovacık, Yeşilyurt, ve Pınarbaşı mahallelerine ayrılarak belediye olmuştur.1998 yılında Dumankaya Köyü yapılan referandumla mahalle olarak belediyemize bağlanmış ve beldemiz dört mahalle muhtarlığına sahip olmuştur. 2009 yılı yerel seçimlerinde Belediye başkanlığına Sultan  MEMİŞ seçilmiştir. Belediye binası beldemizde Değirmenönü denen yerde 2008 yılında faaliyete geçen yeni binasında hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri:

Tel: 0462 243 30 13

Fax: 0462 243 30 32

Fotoğraflar

 

AKÇAKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

 

İletişim Bilgileri:

Tel: 0 462 243 30 36

Fax: 0 462 243 30 36

E-Posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Web-Site: http://www.akcakoyioo61.meb.k12.tr/

Fotoğraflar

 

AKÇAKÖY PTT

İletişim Bilgileri:

Tel: 0 462 243 31 90

Fax:

Fotoğraflar

PTT'nin Eski Yerleri  PTT'nin Yeni Merkezi PTT Memuru Osman AĞAN PTT Memuru Osman AĞAN  
 

Mustafa MEMİŞ