1908Sat2017

Son Guncelleme09:47:09

Akçaköy Belediye Başkanları

  • Ahmet MEMİŞ
  • Göreve Başlama : 19.11.1963
    Görevden Ayrılma : 10.12.1973
    Toplam Süre : 10 Yıl 21 Gün
  • İsmail UZUN
  • Göreve başlama : 14.12.1973
    Görevden Ayrılma : 12.10.1980
    Toplam Süre : 6Yıl-9Ay-28Gün
  • Muhammet ÖZTÜRK
  • Göreve Başlama : 25.03.1984
    Görevden Ayrılma : 26.03.1989
    Toplam Süre : 5 Yıl - 1 Gün
  • Ali KAZAZ
  • Göreve Başlama : 26.03.1989
    Görevden Ayrılma : 18.04.1999
    Toplam Süre : 10 Yıl 22 Gün
  • Osman Zeki MEMİŞ
  • Göreve Başlama : 18.04.1999
    Görevden Ayrılma : 29.03.2004
    Toplam Süre : 4Yıl-11Ay-11Gün
  • Ferit ÖZTÜRK
  • Göreve Başlama : 29.03.2004
    Görevden Ayrılma: 21.01.2009
    Toplam Süre: 4 Yıl-9Ay-22Gün

Ayrıntılı Bilgiler:

SIRA NO ADI VE SOYADI

SEÇİLDİĞİ

PARTİ

YIL ALDIĞI OY TOPLAMI OY %’Sİ GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ GÖREVDEN AYRILMA TARİHİ SÜRE
1 İSMAİL UZUN
Kurucu Başkan
        01.03.1960 27.05.1960 2 Ay-26Gün
2 ABDURRAHMAN YAZICI
(Öğretmen)
        29.06.1960 01.12.1962 2Yıl-5Ay-2Gün
3 ALİ ESMER
(Nahiye Müdürü)
        01.12.1962 19.06.1963 6Ay-18Gün
4 SITKI ŞİRİN
(Nahiye Müdürü)
        17.08.1963 04.09.1963 17Gün
5 AHMET MEMİŞ AP 1963 412 52.89 19.11.1963 10.12.1973 10Yıl-21Gün
1968 604 49.96
6 İSMAİL UZUN BAĞ
AP
1973 772 56.23 10.12.1973 12.10.1980 6Yıl-10Ay-2Gün
1977 763 52.58
7 NURETTİN ERDOĞAN
(Bucak Müdürü) İsmail UZUN’un rahatsızlığı nedeniyle ara dönemde görev yapmıştır.
        16.09.1980 10.11.1980 1Ay-24Gün
8 MURAT UZUN
(Em.Jan.Astsubay) Sıkı Yönetim
Atama       10.11.1980 10.02.1981 3Ay
9 HÜSEYİN YILMAZ
Hes. İşl. Md.’İken Sıkı Yönetim
Atama       10.02.1981 16.11.1981 9Ay-6Gün
10 MEHMET ŞAHİN ( Emekli Polis) Sıkı Yönetim Atama       16.11.1981 03.02.1984 2Yıl-2Ay-17Gün
11 Dr. KANİ ŞAHİNOĞLU
(Akçaköy Sağ.Oc.Tab.) Sıkı Yönetim
Atama       03.02.1984 25.03.1984 1Ay-22Gün
12 MUHAMMET ÖZTÜRK DYP 1984 550 38.81 25.03.1984 26.03.1989 5Yıl-1Gün
13 ALİ KAZAZ ANAP 1989 988 56.10 26.03.1989 18.04.1999 10Yıl-22Gün
1994 875 47.20
14 OSMAN MEMİŞ MHP 1999 1.296 54.64 18.04.1999 29.03.2004 4Yıl-11Ay-11Gün
15 FERİT ÖZTÜRK AKP 2004 1.638 68.67 29.03.2004 21.01.2009 4 Yıl-9Ay-22Gün
16 NİHAT ÜÇÜNCÜ
(Ferit ÖZTÜRK’ün vefatı nedeniyle seçimlere kadar görev yaptı.)
        29.01.2009 07.04.2009  
17 SULTAN MEMİŞ AKP 2009 837 46.27 07.04.2009 - Görevde